Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Úspěšné republikové finále v přespolním běhu

 
 
 
 

REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU - Žďár nad Sázavou 25. 10. 2023

Dne 25. 10. 2023 se uskutečnilo republikové finále v přespolním běhu ve Žďáře nad Sázavou, do kterého se probojovala dvě družstva tvořená našimi studenty a studentkami z nižšího gymnázia. Jednalo se o jedno šestičlenné dívčí družstvo (III. kategorie) a jedno pětičlenné chlapecké družstvo (IV. kategorie). V každé kategorii se oceňovali tři nejlepší jednotlivci a šest nejlepších družstev. Letošního republikového finále se účastnilo neuvěřitelných 98 družstev (549 soutěžících).

Dívky z III. kategorie čekalo jedno malé a jedno velké kolo, což dohromady činilo 1500 metrů. Startovalo 16 družstev (celkově 94 dívek). Naše děvčata skončila celkově na 9. místě ve družstvech. Z hlediska jednotlivců se na krásném 3. místě umístila Lucie Macháčková. Ostatní členky našeho družstva si vedly následovně: 14. místo Lucie Hrušová, 55. místo Gabriela Peterová, 74. místo Tereza Korbelová, 80. místo Eliška Horáková a 82. místo Eliška Korbelová.

Chlapce z IV. kategorie čekala tři velká kola, což dohromady činilo 3000 metrů. Startovalo opět 16 družstev (94 chlapců). Naši chlapci skončili celkově na obdivuhodném 2. místě ve družstvech a odváží si ze závodu pohár. Z hlediska jednotlivců s velkým náskokem ovládl závod náš student Tomáš Metelka a odváží si titul nejrychlejšího závodníka ve své kategorii. Ostatní členové našeho družstva si vedli následovně: 7. místo Kryštof Šlambora, 8. místo Tomáš Macháček, 33. místo František Jelínek a 37. místo Vojtěch Michalec.

Naši studenti a studentky měli obrovskou konkurenci, ale i přesto je to neodradilo a šli do toho naplno. Podle jejich zpětných reakcí došlo občas i na ostré lokty. Pro všechny to byla obrovská zkušenost a měli možnost si poměřit síly se závodníky z celé ČR. Závod byl skvěle organizován a celá akce měla příjemnou atmosféru.

Mgr. Kristýna Tužilová

Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 
 

Sdílet:

 

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách

 

Vystavení průkazů ISIC a další informace pro nové studenty

 

Biologicko-výtvarný projekt v Krkonoších