Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Úspěchy našich žáků v krajském kole Logické olympiády v Královéhradeckém kraji

 
 
 
 

Dne 3. 11. 2017 se v budově krajského úřadu v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo již 10. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 149 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2 690 soutěžících z celého Královéhradeckého kraje.

Jakub Jelen z našeho gymnázia na své cestě k vítězství v kategorii C (SŠ) překonal 46 soutěžících ze středních škol Královéhradeckého kraje. Hned v těsném závěsu za ním skončil Vojtěch Bláha a páté místo v této kategorii obsadil Jan Šťástek. Veronika Horáková získala krásné druhé místo v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a NG víceletých gymnázií). Všem účastníkům Logické olympiády z Bigy gratulujeme! Níže naleznete výsledkovou listinu ke stažení.

Ve svém zápolení budou vítězové pokračovat v celostátním kole konaném v pondělí 27. 11. 2017 již tradičně v Míčovně Pražského hradu. Soutěž je podporována Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate a krajskými partnery, z našeho kraje Královéhradeckým krajem a Statutárním městem Hradec Králové.
Obliba Logické olympiády stále vzrůstá. Počet registrovaných soutěžících převyšuje 60 tisíc dětí z cca 3 tisíc škol z celé České republiky. “V soutěži nerozhodují naučené znalosti, ale přirozené rozumové schopnosti, a proto se soutěže mohou účastnit děti již od 3 let až po středoškoláky,“ vysvětluje předseda Mensy Martin Sedláček. „Soutěž má za cíl jak odhalovat skryté talenty a pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, tak upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost,“ doplnil Sedláček.

 
 

Sdílet:

 

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách

 

Vystavení průkazů ISIC a další informace pro nové studenty

 

Biologicko-výtvarný projekt v Krkonoších