Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Stříbrný a bronzový úspěch v soutěži Bohatství Země

 
 
 
 

Ve dnech 23. a 24. března se dva týmy našich sextánů opět zúčastnily dvoudenního finále multioborové soutěže Bohatství Země pořádané Masarykovou univerzitou. Oběma se přitom podařilo umístit se na stupních vítězů, konkrétně tým ve složení Miloslav Dymeš, Martin Gardea, Ondřej Micák a Jaroslav Tachovský obsadil 2. místo a tým ve složení Tichon Čerevko, Jan Dresler a Ondřej Holík skončil na 3. místě. Svým umístěním si tak naši soutěžící zajistili odpuštění přijímacího řízení na vybrané studijní obory MUNI.

Letos se jejich dlouhodobé snažení soustředilo na velice aktuální téma těžby zemního plynu. Ve své letošní práci museli zohledňovat hlavně ekologičnost těžby na fiktivním ložisku na jižní Moravě, dopad na místní obyvatelstvo i celkovou atraktivitu těžebního projektu z hlediska budoucích výnosů. Nečekaným nočním úkolem byl boj s dezinformacemi, tedy vytvoření PR výstupu, který uklidní jak lidi v okolí, tak investory, že na jejich vrtech nedošlo k žádné havárii.  

Jako doplňkový program byla pro účastníky připravená velice aktuální a zajímavá přednáška o kyberbezpečnosti nejen v energetice.  

Gratulujeme našim úspěšným studentům a těšíme se na další ročník!

 
 

Sdílet:

 

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách

 

Vystavení průkazů ISIC a další informace pro nové studenty

 

Biologicko-výtvarný projekt v Krkonoších