Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Ohlédnutí za biologicko-výtvarným projektem 2.A

 
 
 
 

V pátek 3. 5. 2024 se naše třída sekunda A zúčastnila biologického projektového dne v přírodní památce Na Plachtě. Jelikož jsme už v primě probírali vodní živočichy, tento projekt nám vše názorně připomněl. Měli jsme za úkol pochytat co nejvíce malých vodních živočichů, pak je rozpoznat a popsat. Dostali jsme k dispozici cedníky a misky s vodou, abychom již nachytané živočichy měli do čeho dát a zároveň se jim nic nestalo. Na Plachtě jsme si nafotili spoustu fotek, které jsme pak použili k vytvoření prezentaci na toto téma. Atmosféra, která u tůněk panovala, byla opravdu uvolněná a také velmi zábavná. Paní učitelka nás nechala hledat velkou část dopoledne a následně jsme se společně odebrali do školy, abychom si prohlédli pod mikroskopem buňky hvězdicovitého tvaru ze stonku rostliny, která se jmenuje sítina rozkladitá.

Nejlepší z celé akce bylo lovení tvorů v terénu. Akce byla přínosem v tom, že jsme se seznámili s tvory a rostlinami, které sice běžně v přírodě vídáme, ale do té doby jsme je podrobně neznali.

Také teď přesně víme, jak v realitě zní žabí volání. Hezky jsme si zopakovali učivo z primy. Při tomto projektu jsme se toho hodně naučili, jako třeba jak poznat některé živočichy, a také pronikli do mikrosvěta a pozorovali krásy aerenchymu. Moc nás to bavilo a rozhodně bychom tento projekt doporučili ostatním třídám a uvítali opět něco podobného v budoucnu.

Za třídu 2.A Kateřina Turková, Marek Šlechta, Pavel Prokop.

Galerii z projektu naleznete zde.

 
 

Sdílet:

 

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách

 

Vystavení průkazů ISIC a další informace pro nové studenty

 

Biologicko-výtvarný projekt v Krkonoších