Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Naši studenti v přírodovědných soutěžích

 
 
 
 

Jak jsme si vedli v přírodovědných soutěžích na krajské a celorepublikové úrovni?

Kromě biologické olympiády se studenti našeho gymnázia prosadili v řadě dalších přírodovědných soutěžích.

V krajském kole SOČ obsadili:

Zdeněk Šimon (8.A) 2 místo v oboru zemědělství, lesní a vodní hospodářství

Jan Fridrich (8.A) 3. místo v oboru zdravotnictví

Václav Kheil (3.G) 3. místo v oboru chemie

Krajské kolo týmové soutěže Ekologická olympiáda ovládlo družstvo ve složení Vít Bureš, Terezie Kohlerová a Daniel Pek. V národním kole v těžké konkurenci vybojovali krásné druhé místo.

V krajském kole lesnické olympiády (YPEF) družstvo starších žáků (Grünseisen, Šimůnek, Machová z 5.A) obsadilo druhé místo a družstvo mladších žáků (Marešová, Zamouřilová, Čičovský) soutěž vyhrálo. Mladší studenti se účastnili i národního kola, kde svoji kategorii s přehledem vyhráli. V absolutním pořadí všech týmů obsadili úžasné druhé místo. Kromě odborných znalostí studenti museli předvést svoji angličtinu, protože část soutěžních úloh probíhala v tomto jazyce. Chybělo  jen pár bodů a studenti mohli postoupit do mezinárodního kola.

Krajské kolo geologické olympiády rovněž opanovali studenti naší školy.   V kategorii mladších na prvním místě skončil Daniel Čičovský (3.B), na druhém místě Kateřina Marešová (4.B) a na třetím místě Barbora Klusáková (2.B). Kategorii starších studentů vyhrála Eliška Frolová (5.B) a na třetím místě skončil Jan  Grünseisen (5.A).

Studentům děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme příjemné prožití prázdnin naplněných zajímavými biologickými zážitky.

 

Některé z výsledkových listin soutěží ke stažení zde.

 

 
 

Sdílet:

 

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách

 

Vystavení průkazů ISIC a další informace pro nové studenty

 

Biologicko-výtvarný projekt v Krkonoších