Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Zpráva ředitele školy pro rodiče studentů

 
 
 
 

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

uběhla již docela dlouhá doba od přerušení prezenční výuky.  V tomto týdnu jsme dostali první informace od ministerstva ohledně dalšího průběhu školní docházky. Je téměř jisté, že výuka již v tomto školním roce nebude probíhat běžným prezenčním způsobem.

Rád bych Vás proto informoval o dalším pokračování, způsobech hodnocení i dalších opatřeních, které jsme již zavedli a nebo která zamýšlíme zavést.

 

  • ·        Pracujeme v týdenních pracovních cyklech a učitelé mají stanoveny konzultační hodiny, ve kterých jsou online na příjmu buďto prostřednictvím emailu nebo na jiných platformách. Množství týdenní práce by mělo přibližně odpovídat práci, kterou by studenti odvedli ve škole, kdyby byla výuka v běžném rozsahu. Třídní učitelé by měli být v kontaktu se svými dětmi, a když se zdá, že jejich práce neprobíhá podle očekávání, pak byste měli být informováni a požádáni o nápravu.         
  • ·        Řada kolegů provádí videokonference nebo zasílá nahrávky nebo prezentace studentům. Od tohoto týdne by měli vyučující jazyků pravidelně každý týden svým studentům nabízet i online hodiny či konzultace, aby studenti nepřišli o možnost upevňování a zlepšování svých konverzačních dovedností. Podobné doporučení jsem dal také vyučujícím matematiky, fyziky a chemie. Dále jsme rozvolnili osnovy pro předměty, které nejsou profilové (zejména výchovy).
  • ·        Studentům jsme zaslali dotazníky, které by nám měly poskytnout lepší zpětnou vazbu o tom, kde se práce daří a kde naopak výuka drhne nebo neprobíhá tak, jak bychom si my nebo studenti představovali. Měli za úkol Vás o tom informovat a své odpovědi s Vámi diskutovat. Velice Vám děkuji, že jste to v mnoha případech udělali. Dovolil bych si požádat rodiče, kteří tak ještě neučinili, aby se svých dětí zeptali, zda dotazník vyplnily i případně co do něj napsaly (v pátek 24. 4 bude zasílání odpovědí uzavřeno).
  • ·        V předchozích dnech se ministr školství několikrát vyjadřoval k tématice klasifikace a ukončování letošního školního roku. Ministerstvo vydá vyhlášku, která bude klasifikaci a další podrobnosti o konci roku upravovat, čekáme na ni. Jakmile bude vydaná, dáme Vám vědět podrobně, jaká budou pravidla pro známkování a ukončování školního roku i u nás ve škole.

 

Přeji Vám hodně zdraví i sil v této nesnadné době, budete-li něco potřebovat, prosím ozvěte se.

Mgr. Jiří Vojáček

ředitel BIGY HK

 

 
 

Sdílet:

 

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách

 

Vystavení průkazů ISIC a další informace pro nové studenty

 

Biologicko-výtvarný projekt v Krkonoších